pidgin_szprache na gruncie słowiańskich języków indogermańskich jest chętnie używaną mową żywą, płynnie przechodzącą naturalne zmiany leksykalne, morfologiczne i składniowe, w odróżnieniu od sztucznego gadanego nowohebrajskiego iwrit, który w praktyce liturgicznej syjonizmu globalistów odróżnia się zasadniczo w sposób pokojowy od innych języków semickich
piątek, 31 sierpnia 2007
Wolność zamiast pełnego zatrudnienia wt. 11 wrz 19:00 Hofheim/ Taunus Sasza Liebermann

 Dąbrowa Górnicza 2007

Hofheim/ Taunus - Freiheit statt Vollbeschäftigung. Das bedingungslose Grundeinkommen ist ein Projekt für mehr Freiheit, Demokratie und Menschenwürde und weist über die bestehende Gesellschaft hinaus. Geben wir dem in Zukunft eine Chance? Vortrag und Diskussion mit Sascha Liebermann 

wt. 11 wrz 19:00 - wt. 11 wrz 21:00

 

Hofheim, Hattersheimer Str.1 

 

Sascha Liebermann dla Freiheit statt Vollbeschäftigung

Veranstalter: Deutscher Hausfrauen-Bund, Berufsverband der Haushaltsführenden, Ortsverband Hofheim am Taunus e.V., Hattersheimer Str. 1, 65719 Hofheim. Ort: Pfälzer Hof. Anmeldungen bitte - der Planung halber - per Mail an: Christa.Manneschmidt@gmx.de oder telefonisch: 06192/25180 Eintritt: € 2,00, für Gäste € 3,00 

Dienstag, 03. April 2007

Stefan Kosiewski:

Bezwarunkowa Pensja Powszechna dla Polaka

-zasadniczy dochód w Unii Europejskiej!

Von direktion, 03:02

Pod rozwagę, wielkopostnie

 wysłuchaj

Wiara w Jezusa zmartwychwstałego pozwala wierzyć w odzyskanie własności i wolności Narodu Polskiego.

Własność narodową Polaków, rozłożoną do 1939 roku między różne grupy społeczne, na mocy diabelskiego paktu narodowego socjalizmu z żydokomunizmem zaczęto wydzierać z polskich rąk.  Zniewoleni i ograbieni Polacy mieli być tylko siłą roboczą w obozach pracy III Rzeszy i w syberyjskich gułagach. Diabeł miał krótko dwa oblicza: po 1945 roku żydokomuna kradła już jawnie polską ziemię, prywatne zakłady przemysłowe, toczyła wojnę o handel z Polakami.
 
Sierpień 1980 roku przyniósł Polsce marzenie o wolności i samorządności. Złoczyńcy żydokomunistyczni nie zamierzali jednak oddać Polakom władzy, ani pozbyć się swoich materialnych zdobyczy. Plemię żmijowe szatana odegrało przed światem groteskę narodowego pojednania w Polsce. Najpierw Służba Bezpieczeństwa wykreowała w okresie Solidarności tzw. radykałów, których następnie internowano po to, żeby element polski etnicznie wypędzić z kraju, lub zepchnąć w polityczny niebyt, a ze swoimi rewizjonistami i pseudokatolikami spotkać się w Magdalence, by odegrać farsę porozumienia okrągłego stołu.
Pod płaszczykiem pluralizacji, wielości partii politycznych i poglądów, dokonano grabieżczej prywatyzacji majątku Narodu Polskiego. Pod płaszczem globalizacji ulokował się w Polsce kapitał międzynarodowy, handel i przemysł. Wspólnicy światowi miejscowych złoczyńców.
 
Sojusz Wojskowy, wspólne agresje i plany militarne utwierdzają wzbogaconych tak oto złoczyńców w przekonaniu, że do utrzymania pozycji panów nad Polakami wystarczy już tylko powtarzać stare zaklęcie złodziejskie: zabrane będzie temu, który nie ma, a Mamon dołoży temu, który nakradł i ma.
 
Ne tylko dla rodziny Gierka, Jaruzelskiego, Kiszczaka i Urbana stworzony został system grabieży dokonanej w biały dzień na Narodzie Polskim. Hołota żydokomunistyczna to dzisiaj kilka milionów ludzi, które żyją na koszt zniewolonego Narodu Polskiego.  A Naród ten to ponad 30 milionów ludzi, którzy nie mają nic: żadnych mieszkań, żadnych domów na własność, żadnych akcji. 30 milionów Polaków, dla których ani żydokomuna ani Unia Europejska nie ma i nie będzie miała pracy, a sojusze wojskowe nie są w stanie wysłać ich wszystkich na wszystkie nawet fronty świata.
 
Tak samo jest w Czechach i na Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, w Niemczech i wszędzie, gdzie tylko grabieżcze plemię szatana postanowiło zabrać, by zapanować.
 
Bóg chciał i zmartwychwstał. Naród też powstanie.  Ten, który zabrał cudze nie jest właścicielem. Na własność posiadł tylko strach przed odebraniem zakumulowanego kapitału.
 
Tymczasem przedstawia się po dobroci
Plan odzyskania zagrabionego majątku Narodu Polskiego:
 
1. należy odebrać tym, co zagrabili i mają - nałożyć wysokie podatki na tych, którzy mają;
2. odzyskany majątek należy rozdać tym, którzy nie mają nic, bo ich ograbiono
- należy wprowadzić Pensję dla Polaka.
 
Nie jakiś zasiłek czymkolwiek uwarunkowany, ale niezbywalną, gwarantowaną przez państwo pensję umożliwiającą ludzką egzystencję w Polsce.
Nie można więc poprzestać na wpisywaniu do Konstytucji RP artykułu chroniącego życie każdego człowieka, gdyż państwo, które stoi na straży ochrony zagrabionej własności, musi zadbać też o to, żeby wywłaszczeni i ograbieni mieli za co godnie żyć.
 
Postulat pensji dla każdego obywatela w Unii Europejskiej nie jest rewolucyjny, nie zapowiada zmiany stosunków własności, dlatego krąży już po Europie i  czas najwyższy na Polskę. Pora na hasło:
Wolność zamiast pełnego zatrudnienia.
 
Stefan Kosiewski   
http://sowa.beeplog.de/17379_286557.htm                                             
czwartek, 30 sierpnia 2007
Stefan Kosiewski: ...tam, gdzie życie postrzegane jest jako realizacja planów i za cnotę uważa się akceptację nieszczęścia...

 

26. 7. 1984 Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców chce pomóc ustalić, gdzie jest wniosek azylowy, który Stefan Kosiewski złożył w styczniu 1983 r., chociaż nie powinien go składać, gdyż przyleciał na lotnisko do Frankfurtu nad Menem  15. 12. 1982 r. jako Kontingent Flüchtling   (z paszportem upoważniająym "do jednokrotnego prekroczenia granicy PRL"  i adnotacją w wizie upoważniającej do wjazdu na teren Niemieckiej Republiki Federalnej: Ausl.G. § 22.  BMI  (MSW § 22 Ustawy o Cudzoziemcach który definiuje pojęcie "Kontingent Flüchtling" (uciekinier zakontraktowany).  Złożenie wniosku azylowego zostało na nim wymuszone przez niemieckih urzędników, którzy nie chcieli wywiązać się z obietnic złożonych przez przedstawiciela Ambasady RFN przy wręczaniu wizy, a dotyczących przyznania po przylocie: samodzielnego mieszkania, kursu języka niemieckiego i prawa do pracy.  O te podstawowe prawa przyaszło więc latami walczyć, dla siebie oraz innych emigrantów z Solidarności, przy pomocy Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców, adwokatów i  tłumaczy opłacanych z otrzymywanego w wysokości 34 DM miesięcznie socjalnego zasiłku kieszonkowego (20 sztuk papierosów kosztowało wtedy 4 DM).  Stefan Kosiewski przyleciał 15.12.1982 r. do Frankfurtu nad Menem z Warszawy samolotem linii Lufthansa

 Stefan Kosiewski

(...) Jesienią 1987 roku podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie poproszono mnie o przetłumaczenie kilku pytań skierowanych do wiedeńskiego wydawcy wspomnień Wałęsy. Pytający przedstawił się jako redaktor ukazującego się naówczas nielegalnie czasopisma "Bez Dekretu".  Nie sposób było odmówić, tak jak i nie szło się później wykręcić od wypowiedzi na zadany temat; wśród stękań i pojękiwań zamknąłem to wtedy w następujący sposób:

- Powiedziałbym tak: wydanie tej książki - w moim przekonaniu - jest sygnałem skierowanym do pewnych grup, czy sfer opinii publicznej Zachodu, który ma przypominać, że istnieje ktoś taki, czy coś takiego na Wschodzie, co może zaważyć na historii Europy. Książka mówi wyraźnie, że Wałęsa nie jest dziełem przypadku, lecz wynikiem pewnych politycznych konsekwencji. Również z tego powodu jest osobą polityczną. I teraz książka ta będzie mówiła kilkoma językami, że istnieje w Polsce człowiek, z którym winno się liczyć. Ta publikacja jest potwierdzeniem, że w oczach Zachodu Wałęsa jest nadal reprezentantem polskiego społeczeństwa.

Tym samym jest to również sygnał dla Wschodu, rodzaj przynaglenia, aby tę kwestię jak najszybciej rozwiązać. Lecz nie w taki sposób, jak Gorbaczow potraktował Sacharowa: nie chodzi o godności dla poszczególnych osób, zaproszenia na konferencje. Ta książka mówi, że trzeba uznać pozycję polskiego społeczeństwa.

Po co teraz to wspominanie wspomnień, przytaczanie samego siebie?

A dlatego, że Zachód nie wie, w odróżnieniu od rodaków Wałęsy, co to jest: słomiany zapał, przelotna miłość w polityce. Swiat nie zmienia tak łatwo swoich sympatii i uprzedzeń.

Lech Wałęsa nadal jest - w oczach Niemców - dla Polaków kimś, kogo obdarza się mianem Hoffnungsträger . Można to przetłumaczyć na polski dosłownie jako nosiciel nadziei, bądź też bardziej literacko: mąż opatrznościowy. Będą jednak i tacy w Polsce, którzy machną ręką, burknę: "nadziejarz".

Nadziei nie potrzeba tam, gdzie życie postrzegane jest jako realizacja planów i za cnotę uważa się akceptację nieszczęścia...

Stefan Kosiewski

Frankfurt nad Menem, 20 maja 1990

środa, 29 sierpnia 2007
sprawa dla reportera: Elżbieta Jaworowicz zrobiła program TV, a Grzegorz Niedźwiecki zarobił na chleb w Holandii
 
2007.08.28
2007.08.28
Adam Dudek z Jeleniej Góry chciał zbudować agroturystyczny brodzik i grill przy własnym stawie i do dziś nie może otrząsnąć się z szoku, bo u nas nawet piasek i żwir mają charakter polityczny...
http://www.itvp.pl/informacje/video.html?channel_id=499&site_id=746&genre_id=503&form_id=479&video=26989
(...) Włączam telewizor i dostaję rozstroju nerwowego jak widzę, co się dzieje w naszym parlamencie. Bóg mi świadkiem, że nie pójdę na wybory dopóki nie nastaną okręgi jednomandatowe lub prawdziwa demokracja. Niech szlag trafi ten cały cyrk. Poznałem kolejny kraj, uszczęśliwiłem rodzinę i za jakiś czas jadę znowu zagranicę.

G.N.  

Miałem wybór, zostać gwiazdą programu „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz, którą sprowadziłem przedsiębiorcy agro-turystycznemu z Jeżowa Sudeckiego, albo jechać do Holandii za chlebem. Wybrałem to drugie.  http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl  socjolog (07:57)  

Urzeczona felietonami dziennikarza Gazety Powiatowej Grzegorza Niedźwieckiego Elżbieta Jaworowicz, nakręciła materiał do programu „Sprawa dla reportera”. Chodzi o publikowane na łamach dwutygodnika reportaże „Jeleniogórski Kluska” i „Wystrychnięci na Dudka”. Sprawa dotyczy przedsiębiorcy agro-budowlanego Adama Dudka z Jeżowa Sudeckiego i naliczenia mu przez starostę jeleniogórskiego Jacka Włodygę przeszło 436 tys. zł opłaty eksploatacyjnej za wydobywanie kruszywa bez wymaganej koncesji. Bohater programu, który będziemy mieli okazję obejrzeć prawdopodobnie 28 sierpnia na antenie programu 1 TVP, ma rzucane kłody pod nagi przez władze powiatu i nie może zrealizować zaplanowanej inwestycji w postaci grilowisk dla mieszkańców i brodzików dla dzieci na swoich gruntach....
http://de.groups.yahoo.com/group/kulturzentrum_/message/983
Odwoływano się do moralności i podpisanych porozumień.

(...) Słychać było czyjś płacz, urywany, zduszony.
Samochody wjechały na sygnale, pełnym gazem. Jeszcze w trakcie jazdy wysypali się z nich zomowcy. W kaskach na głowach, z tarczami i pałami dłuższymi niż zazwyczaj. Włączono armatki wodne.
Nikt nie wiedział, co robić. Nawoływano, żeby nie dać się sprowokować. Trzymano się kolejności w kolejkach. Wymachiwano spisami nazwisk, alfabetycznie. Odwoływano się do moralności i podpisanych porozumień.
Korzystając z zamieszania milicja przygotowała frontalny atak. Rynek ostrzelano pociskami z gazem łzawiącym, zajazgotał karabin maszynowy.
Tłum skandował: Solidarność, i Gestapo. Na zmianę.
Prelegent zaczął coś bełkotać o wyczerpywaniu się energii społeczeństwa opartego na pracy i został skrytykowany za odczodzenie od tematu.
Jakiś cwaniak chciał wykorzystać zamieszanie, nie płacić za toaletę, wyjść. Portier zastąpił mu na szczęście drogę (...)

http://archipelag.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?325698

wtorek, 28 sierpnia 2007
... i trzeba robić, trzeba działać pozytywnie

----- Original Message -----
From: "Lech Wałęsa" <
lwprezydent@wp.pl>
To: <
Andrzej.Marszalkowski@wp.pl>; <sowa-frankfurt@googlegroups.com>
Cc: <
kultur@gazeta.pl>
Sent: Tuesday, August 07, 2007 4:26 PM
Subject: sowa magazyn europejski Re: przed planowanym na 17.5.2007 roku
spotkaniem


Dupek
----- Original Message -----
From: "Andrzej Marszałkowski" <
andrzej.marszalkowski@wp.pl>
To: <
sowa-frankfurt@googlegroups.com>
Cc: <
kultur@gazeta.pl>
Sent: Saturday, May 19, 2007 10:35 AM
Subject: sowa magazyn europejski Re: przed planowanym na 17.5.2007 roku
spotkaniem

Andrzej Marszałkowski: Szanowni Państwo!
   Bardzo nie rozumiem zarzutów wobec Lecha Wałęsy. Przecież on nie
rozumie życia w kategoriach ideowych, nie rozumie ideowego
rozróżnienia na lewicę i prawicę, nie rozumie co to człowiek prawy, a
co lewizna. Walensa myśli kategoriami nóg, zaledwie rozróżnie nogę
prawą od lewej, ale i tu mam wątpliwości. Dla niego nie jest ważne z
kim trzyma, dla niego ważne jest, że trzyma... byle z kim i byle z
czym... przez to sam kwalifikuje się moralnie...
   Cała tą zadymę robi się jako temat zastępczy, by ludzie nie
zajmowali się tym co najważniejsze: uwłaszczeniem Polaków,
rozgrabianiem Polski, dołowaniem Polski i Polaków...
   Ludzie... trzeba myśleć pozytywnie. Jako Polska i jako Polacy
winniśmy określić swoją tożsamość, nasze cele strategiczne i
polityczne, jak do nich dojść, jak je realizować, z kim nam po grodze,
a kto jest przeszkodą... i trzeba robić, trzeba działać pozytywnie, a
nie zajmować się marginaliami minionego czasu typu Walensa, Stolzman,
Gross, Hitler...
   Andrzej Marszałkowski

Dnia 18-05-2007 o godz. 7:20 Lech Walesa napisał(a):
> Spoko po czynach ich poznajcie LW
>   ----- Original Message -----
>   From: Kultur
>   To:
sowa-frankfurt@googlegroups.com
>   Sent: Wednesday, May 16, 2007 7:28 PM
>   Subject: sowa magazyn europejski przed planowanym na 17.5.2007
roku spotkaniem z Kwasniewskim i Olechowskim, Polacy zatroskani stenem
zdrowia Lecha Walesy
>
>
przed planowanym na 17.5.2007 roku spotkaniem z Kwaśniewskim i Olechowskim, Polacy zatroskani stanem zdrowia Lecha Wałęsy

lewicowa lewa noga, czy cyrograf bezpieczeństwa
Miśku,
 
nie ma prezesa, bo poczuł się źle na wiadomość, że Laureat Nagrody Nobla za pokojową Solidarność znowu zamierza wspierać lewą nogę Kwaśniewskiego, z którym beztrosko przeszedł na ty, zanim wiatr zamknął na dobre karty Księgi pod kolumnadą Berniniego.
 
Jutro, 17 maja 2007 roku były agent żydokomunistycznych służb specjalnych, pomawiany o masonerię Andrzej Olechowski oraz  pomawiany o agenturalną działalność dla Związku Sowieckiego Aleksander Kwaśniewski mają spotkać się w Warszawie na jakiejś konferencji z Lechem Wałęsą,  żeby zniszczyć go do reszty i upokorzyć w oczach świata i Polaków. 
 
Jeżeli bowiem Lech Wałęsa deklaruje publicznie, że jest prawicowcem, to powinien chyba przede wszystkim spotykać się z Polakami, którzy Boga, Honor i Ojczyznę mają na codzień na myśli, i zakładać razem z nimi prawdziwie polską i narodową partię polityczną prawicy, żeby przejąć w Polsce władzę z rąk lewicy, czyli PiS-u wywodzącego się z KOR-u, którego rodowód był lewicowy, żydokomunisytyczno-rewizjonistyczny, trockistowski.
 
Kwaśniewski zakłada nową partię lewicy, zapowiada sojusz przedwyborczy z liberalnożydowską Platformą i nie kryje aspiracji do fotela premiera rządu w Polsce.  Czy Legendarny Przywódca Solidarności Lech Wałęsa musi służyć za podnóżek przed tym fotelem? Czy Kwaśniewski ma jeszcze jakieś kwity na Wałęsę, czy też po prostu jest to wyuczony odruch elektryka, strach przed prądem politycznym, który tylko kopie?
 
Szef żydokomunistycznnej partii SLD nie skorzystał przed paru dniami z zaproszenia Prezydenta Rzeczypospolitej na spotkanie w sprawie wagi państwowej.  Pytam Cię Miśku wprost, czy Lech Wałęsa nie mógłby dostać rozwolnienia przed planowanym spotkaniem z lewicowcami, bo kogo to jeszcze będzie obchodzić, jak poczuje się źle po tym spotkaniu? 
 
3maj się, podlej kwiatki.
Twoja Dusza
 wysłuchaj

Stefan Kosiewski: Rząd Jarosława Kaczyńskiego jest najbardziej smutnym i zakłamanym rządem w historii wszystkiego, co osadzone zostało w Polsce po 1939 roku.

http://pkn.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?80647

Lech Wałęsa: Razem zamieszczonych jest w dniu 28-08-2007 r 2 986 stron ciąg dalszy nastąpi do około 25 000 stron

 
View this on LiveDigital

http://kulturzentrum.livedigital.com/content/albums

Lech Wałęsa sierpień 2007
Lech Wałęsa sierpień 2007
00:26 | 1,55 MB
Użytkownik: kulturzentrum
20:52, reakcja , Lech Wałęsa
Link Skomentuj »
http://kulturzentrum.wrzuta.pl/katalog/x7QV3ORJ7Q/pons

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus.

Razem zamieszczonych  jest w dniu 28-08-2007 r   2 986 stron ciąg dalszy
nastąpi do około 25 000 stron

Główna                            stron    - ''30

Bolek                                 ''             38

Tarcza                                  ''          41

Zenon                                  ''          75

Szary                                  ''           18

Zorza                                   ''          40

Jodła                                      ''         6

Renesans                            ''            9

Mechbud                              ''          8

1978-80                              ''       710

Sierpień1980                      ''      400

1981-83                              ''      374

1985                                    ''     372

Internowanie                       ''     171

Peter Rajna                         ''       65

IPI-1                                   ''      195

IPN-2                                  ''       57

IPN-3                                   ''    221

Z Biura Pol                         ''       15

Elementy Antysoc               ''       5

Artykuł gazet                       ''    12

Zamieszko lotnis                 ''      9

Galeria zdię                         ''    12

Vota                                      ''   99

Ciekawostki                          ''    4

POD TYMI ADRESAMI

;
http://www.mojageneracja.pl/1980   --- 
http://www.lwarchiwum.home.pl    w tym obok Archiwum ---- poczta
lwprezydent@wp.pl

http://groups.google.de/group/sowa-frankfurt/browse_thread/thread/cf6d414863fb666c

22:15, kulturzentrum , Lech Wałęsa
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 sierpnia 2007
Karta Polaka dla chazara bez Przewrotu Majowego

Sopot, 8 sierpnia 2007.  Stefan Kosiewski, Andrzej Marszałkowski  

Andrzej Marszałkowski: a tak w ogóle co Pan sądzi o naszej dyslusji z Panem Kuligowskim. To czlowiek od Tejkowskiego, ale wielokrotnie w opozycji do Bolesława, jednak lewica, arianin wedle poglądów religijnych
 
Stefan Kosiewski: Z nadesłanych majli wyczytać można, że pan K. jest wojskowym specjalistą od specłużb i wywiadu wojskowego w Szwecji , który utrzymuje kontakty telefoniczne z panem Bogdanem Porębą (informacja From: zygkulig To: Andrzej Marszałkowski Sent: Thursday, August 23, 2007 10:34 PM) . Obaj z B. Porębą przed "ewentualnymi przedwczesnymi wyborami do Sejmu i Senatu RP" planują " doczepienie się do LiS- a".
 
Nie wiem, czy oprócz przedwczesnych wyborów do Sejmu planuje ktoś jeszcze  w Polsce przedwczesne wybory do Senatu, bo ja np.
 
od lat optuję za całkowitą likwidacją Senatu RP, który jako taki w świadomości Polaków niczym szczególnym się nie zapisał, a przynosi tylko niepotrzebne straty dla Narodu Polskiego i kosztuje bardzo  dużo.  Samo tylko planowane wprowadzenie tzw. Karty Polaka, to według wstępnych szacunków, od 60 do 80 mln zł rocznie. A praktycznie chodzi tylko o to, żeby chazarzy ze stepów Azji Srodkowo-Wschodniej i Białorusi, jak Andżelika Borysewicz mogli kształcić się w Polsce za darmo i mieć bezpłatną opiekę lekarską oraz m. in. 37. procentowe zniżki na kolejach państwowych w Polsce.  Czyli żyć sobie w naszej Ojczyźnie na koszt Narodu Polskiego wbrew zapisanym do Konstytucji RP banialukom  o równych prawach obywateli, a zgodnie z równością jednych nad drugimi zapowiedzianą w Protokołach Syjonu
 
Nieszczęsny Projekt Karty Polaka przygotowany przez Międzyresortowy Zespół ds. Polonii i Polaków za Granicą rządu Jarosława Kaczyńskiego, został już zaopiniowany pozytwnie m.in. przez Jana Kobylańskiego, milionera i spornego działacza polonijnego, który chcąc uchodzić za polskiego patriotę nie potrafi dostrzec, że Karta Polaka likwiduje praktycznie sprawę przynależności narodowej milionów osób, które będą chciały skorzystać z proponowanych uprzywilejowań w stosunku do Polaków, normalnych obywateli RP, żeby tylko osiedlić się na terenie Unii Europejskiej. 
 
Zgodnie z projektem, Karta Polaka może bowiem być przyznana każdej dowolnej osobie, która wcale nie musi być polskiej narodowości i nie musi mieć żadnych polskich przodków.
Karta Polaka oraz wszystkie związane z nią przywileje, naruszające w Polsce konstytucyjną zasadę równości praw obywateli, może być przyznana dowolnej osobie, która nawet nie musi mówić ani jednego słowa po polsku.
Wystarczy, że osoba pragnąca skorzystać ze szlachetnie nadanych jej przez rząd Jarosława Kaczyńskiego, Sejm, Senat  i prezydenta Lecha Kaczyńskiego przywilejów w Rzeczypospolitej Polskiej podpisze w dowolnym miejscu na Ziemi, w obecności konsula RP formularz deklaracji przynależności do narodu polskiego, a konsul należący do tzw. Korporacji Gieremka odniesie wrażenie, że osoba ta wykazuje się bierną znajomością języka polskiego oraz działaniem na rzecz kultury polskiej lub polskiej mniejszości. 
Może więc być i tak, że zainteresowana osoba kiwnie głową w odpowiedzi na jakieś chrząknięcie konsula, albo i nawet nie kiwnie palcem, bo przecież chrząknięcie mogłoby dotyczyć np. niechlubnej przeszłości dziadka zanotowanego przez policję II Rzeczypospolitej jako żydowski złodziej w Grodnie.

kliknij, żeby wysłuchać - Download this episode (4 min)
 
To, Ty, Andrzej nieźle "obrabiasz mi  dupę " u pana Kosiewskiego (trzeba było skontaktowaćmnie z nim jak byliście w Sopocie !) - "arianin" (ci byli prxzeciwko służbie wojskowej a ja zdecydowanie za), "lewica" (choć za kontrolowaną przez państwo gospodarką rynkową) , "specjalista od spec służb i wywiadu wojskowego ze Szwecji " , to mi pochlebia, ale dalekie jest od prawdy, byłem tam tylko specjalistą od wysadzania mostów i innych obiektów w obronie terytorialnej w stopniu sierżanta ! Pozdrawiam i myślę,że trochę,  sądząc po fotografii, się utuczyłeś w czasie choroby, a ja schudłem!
A po co pan Kosiewski przebywa w Niemczech zamiast służyć światłą radą Polakom w kraju,  szczególnie odnośnie Karty Polaka, która tak przesadnie krytykuje ! Skąd panowie naliczyli wśród naszych biednych rodaków na Białorusi i Ukrainie tylu "Chazarów " ? Zygmunt K.K.
http://de.groups.yahoo.com/group/exclusiv/message/12
Andrzej Marszałkowski po operacji video
Andrzej Marszałkowski po operacji
00:13 | 985 KB
Użytkownik: kulturzentrum
http://kulturzentrum.wrzuta.pl/katalog/x7QV3ORJ7Q/pons
----- Original Message -----
From: zygkulig
Sent: Sunday, August 26, 2007 4:34 PM
Subject: Re: [exclusiv] Stefan Kosiewski: Karta Polaka dla chazara bez Przewrotu Majowego
http://sowa.beeplog.de/17379_345243.htm
| < Sierpień 2007 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
statystyka